"Inteligentní drogy": tajemství světových milonářů?

Nootropika, které jsou běžněji označovány jako kognitivní zesilovače nebo inteligentní drogy, se od 70. let 20. století stávají stále populárnějšími.

Několik studií ukázalo, že tyto doplňky jsou účinné a že poskytují většině svých uživatelů značné výhody. Není tedy divu, že lidé hledající dočasnou duševní podporu, se obrátí na "inteligentní drogy".

Průzkumy zjistily, že obrovské procento studentů z USA pravidelně užívá nootropní látky a někteří špičkoví podnikatelé ze Silicon Valley se nyní veřejně přiznávají k zájmu o tyto produkty.

 

shutterstock_189290039-840x560

 

Podle CNN, autor a podnikatel Dave Asprey, který je nejvíce známý kvůli založení "The Bulletproof Executive", je velkým fanouškem nootropik. Asprey denně užívá až 15 těchto "doplňků stravy" a "chytré drogy", mu umožňují "hackovat svou vlastní biologii", aby si vylepšil své zdraví a navýšil inteligenci.

Asprey říká, že pravidelně bojoval se "zamlženou myslí (brain fog)", ale tohoto problému se údajně zbavil po tom, co začal používat nootropika.

 

Millennial-Managers

 

"Inteligentní drogy" pomáhají zlepšit paměť?

Aspreyův úspěch s "inteligentními léky" ho inspiroval, aby začal prodávat některé z jeho oblíbených doplňků a uvádí, že mnozí jeho zákazníci jsou vysoce postavenými vedoucími pracovníky a majiteli podniků, kteří působí v Silicon Valley.